Menfezler

Teknik ekibimizin doğru yönlendirmesiyle birlikte etkin sonuçlar elde ediyoruz.

menfezlerr

Menfezler, binalarda havalandırma, ısıtma, soğutma veya klima sistemlerinde hava akışını düzenlemek ve yönlendirmek için kullanılan açıklıklardır. Genellikle duvar, zemin veya tavanlarda bulunurlar ve hava hareketini kontrol etmek için özel olarak tasarlanmış delikler, kanallar veya ızgaralarla donatılmışlardır.

Menfez Türleri

01

Havalandırma Merkezler

Bu menfezler, binalarda taze hava alışverişini sağlamak ve havanın dolaşımını iyileştirmek için kullanılır. Genellikle dışarıdan temiz hava alımını sağlayan deliklere veya kanallara sahiptirler.
02

Isıtma ve Soğutma Menfezleri

Bu tür menfezler, ısıtma veya soğutma sistemlerinden gelen havanın dağıtımını sağlar. Özellikle klima sistemlerinde kullanılırlar ve hava akışını yönlendirmek için ayarlanabilir kanatçıklar veya yönlendirme mekanizmaları içerirler.
03

Geri Dönüş Menfezleri

Bu menfezler, havalandırma sistemlerinde kullanılan dolaşım hava akışını geri almak için kullanılır. Kirli veya kullanılmış havayı tahliye etmek için kullanılan menfezlerdir.

Menfezler, binalarda doğru hava dolaşımını sağlamak, iç mekan hava kalitesini iyileştirmek ve enerji verimliliğini artırmak için önemli bir role sahiptir. Tasarımı, yerleşimi ve doğru boyutlandırılması, etkili bir havalandırma ve iklimlendirme sistemi için dikkate alınması gereken faktörler arasındadır.

Hizmetlerimiz

Profesyonel Hizmet Kalite İle Buluştu

+90 532 283 39 74

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için destek hattımız her zaman burada.

×